Hipnoterapia

Hipnoterapia to skuteczne narzędzie terapeutyczne, gdzie wykorzystuje się prace z wyobraźnią oraz połączenie ciała i umysłu na poziomie psychosomatycznym.

Podczas sesji online lub na żywo wchodzisz  z pomocą terapeuty w bardzo głęboki kontakt ze swoją podświadomością czyli  z całym Twoim doświadczeniem, emocjami, przekonaniami oraz  wyuczonymi zrachowaniami i nawykami. Dzięki temu możesz pozytywnie wpłynąć na zmianę jakości swojego życia.  

Wszystko dzięki wprowadzeniu w stan hipnozy, który jest bezpiecznym i przede wszytkim naturalnym stanem świadomości, obok snu i stanu czuwania. Podczas hipnoterapii angażujemy podświadomość w wybrane procesy i na nowo zapisujemy pożądane efekty lub idee. Nie musisz się obawiać, że hipnoterapeuta „poda” Twojej podświadomości takie sugestie, które byłby niezgodne z Twoimi wartościami. Podświadomość przyjmuje tylko takie sugestie, na które masz wewnętrzną zgodę. dlatego przed rozpoczęciem ważne jest aby terapeuta porozmawiał z Tobą, w celu sprawdzenia w jaki sposób należy poprowadzić cały proces. 

Warto podkreślić, że każdy z nas ma zdolność bycia w stanie hipnozy, ale hipnoterapia nie zadziała, gdy nie chcesz zostać zahipnotyzowany. To szczególny rodzaj terapii, która wymaga od Ciebie i terapeuty pełnego zaangażowania i zaufania.

Dlaczego hipnoterapia?

Hipnoterapia pozwala doświadczyć niesamowitych efektów na poziomie współpracy umysłu świadomego i podświadomego. A trans hipnotyczny to nie sen, ale bardzo głęboki stan zrelaksowania umysłu –  umysł ma caly czas dostęp do wspomnień, doznań zmysłowych i do myśli. 

Hipnoterapia pomaga w szybszym przyswojeniu nowych, korzystnych dla nas nawyków, pozwala poradzić sobie ze stresem, lękami i fobiami. Terapia czy leczenie hipnozą sprawdza się w następujących przypadkach:

– STANY DEPRESYJNE
– FOBIE I LĘKI
– NISKIE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI
– STRES I WYPALENIE ZAWODOWE
– RELACJE Z INNYMI OSOBAMI I ZE SOBĄ
– PROBLEMY W NAUCE I W KONCENTRACJI
– NADWAGA
– PROBLEMY EMOCJONALNE
– WEWNĘTRZNE BLOKADY
– REGRESJA I WCIELENIA
– ROZWÓJ DUCHOWY I OSOBISTY

Hipnoterapia online czy na żywo?

Sesje hipnoterapii przeprowadzam zarówno na żywo jak i online za pośrednictwem komunikatora ZOOM. Jeśli chcesz skorzystać z sesji na żywo, zapraszam do gabinetu w Siekierkach Wielkich, szczególnie osoby z pobliskich miejscowości: Poznania, Gniezna, Wrześni i okolic. 

W przypadku sesji hipnoterapii online należy zadbać o spokojne i wygodne miejsce do siedzenia lub leżenia. Warto również przygotować sobie słuchawki, które zwiększa komfort i działanie hipnoterapii. Nie ważne czy wybierzesz sesję hipnoterapii online na zywo czy w gabinecie – efekt jest taki sam.

Hipnoterapia online lub na żywo – ile trwa sesja?

Czas trwania pojedynczej sesji hipnozy terapeutycznej trwa ok. 60 – 70 minut i zależy od skali Twojego problemu. warto wiedzieć, że hipnoterapia to proces, który obejmuje zazwyczaj od 3 do 6 sesji bez względu na to czy przeprowadzam hipnoterapię online, czy na żywo. Wiele osób odczuwa poprawę juz po pierwszej sesji, dlatego ten rodzaj terapii należy do krótkoterminowych, ponieważ przynosi ulgę w dość krótkim czasie. 

Hipnoterapia online lub na żywo – jak przebiega sesja?

Sesja hipnoterapii – zarówno przeprowadzana online jak i na żywo – rozpoczyna się od relaksacji, w która wprowadzam za pomocą słów. Jesteś w pozycji siedzącej lub półleżącej, masz zamknięte oczy, spokojnie oddychasz i po prostu podążasz za moimi słowami. 

Podczas hipnoterapii online lub na żywo oczy nie musza być zamknięte, ale dzięki zamknięciu oczu zaczynasz szybciej kierować swoją uwagę do wnętrza siebie, czyli procesy mają szansę zachodzić szybciej i skuteczniej.  Ponadto łatwiej skupiasz się na sobie i na swoich procesach psychicznych oraz fizycznych. Stan transu stopniowo pogłębia się dzięki wykorzystaniu takich technik, jak: odliczanie, powtórzenia, wizualizacja lub wyobrazenia, podczas których „przenosisz się’ do przyjemnego miejsca. Gdy zostaniesz wprowadzony w odpowiedni stan transu, czyli głębokiego relaksu umysłu, rozpoczynam cześć terapeutyczną, ukierunkowaną na rozwiązanie konkretnego problemu. 

Hipnoterapia – czy jest w pełni bezpieczna?

W trakcie trwania sesji pozostajesz w pełnej świadomości – po zakończeniu sesji hipnozy terapeutycznej pamiętasz wszystko, co się podczas siej działo. Zachowujesz również wolna wolę i świadomość, możesz komunikować się ze mną. W zależności od tematu rozmowa pomiędzy Tobą o terapeuta może być częścią procesu terapeutycznego.

Hipnoza to naturalny i bezpieczny stan, którego każdy z nas doświadcza, np. podczas wykonywania rutynowych czy monotonnych czynności lub przed zaśnięciem. Często pojawia się obawa u osób, które nigdy nie korzystały z hipnoterapii, że mogą się nie obudzić. nic bardziej mylnego – każdy z nas posiada zdolność samoistnego wybudzenia się z hipnozy. zadaniem hipnoterapeuty jest umiejetne wprowadzenie w stan hipnozy, przeprowadzenie odpowiedniej sesji i zadbanie o komfortowy powrót do stanu czuwania. Na koniec omawiamy krótko sesję oraz odczucia osoby wprowadzonej w stan hipnozy i ustalamy dalszy plan działania. 

Hipnoterapia online lub na żywo – ile trwa sesja?

Aby sesja była udana, warto zastosować się do kilku rad:

  • dzień wcześniej nie pij alkoholu,
  • dzień wcześniej pij dużo wody, od 1,5 do 2 litrów,
  • w przypadku sesji online przygotuj SŁUCHAWKI i wygodne miejsce dla siebie, tak aby nikt Ci nie przeszkadzał.

Hipnoterapia – jak umówić się na sesję?

Przed umówieniem się na sesję wypełnij proszę ankietę. Twoje odpowiedzi pozwolą mi  przygotować odpowiednią i dopasowaną do Twoich potrzeb sesję.

Ceny hipnoterapii znajdziesz poniżej:

“Nie czekaj dłużej, skontaktuj się ze swoją podświadomością, poznaj przyczyny swoich problemów i pozwól sobie pomóc w zmianie myślenia lub po prostu pozwól sobie na głęboki relaks i poznaj siebie jeszcze lepiej dzięki hipnoterapii.”