Co robią inni a Ty tego jescze nie wiesz?

... czyli 6 sposobów szczęśliwych ludzi

na trwałą poprawę nastroju!

Czy istnieją proste sposoby na poczucie bycia zadowolonym?
Bycia szczęśliwym i spełnionym?
Jak to działa?
Tak, można poprawić sobie nastrój w trwały sposób stosując pewne reguły. I są one nawet zbadane naukowo!
Jest tylko jeden bardzo ważny element – systematyczność!
Na szczęście praktyka tych sposobów jest bardzo prosta i możesz je stosować wszędzie i zawsze.
Więc, do dzieła!

#1 Uśmiechaj się do drugiej osoby bez powodu!

Nie bój się uśmiechać, zacznij od najbliższych, potem dodaj sąsiadów, panią w sklepie, kolegów i koleżanki z pracy, szefa też dodaj.
I uśmiechaj się również do obcych osób, to nie jest trudne, i naprawdę poprawia humor!
Ważne żeby uśmiech nie był krótki i powierzchowny ale prawdziwy i szczery.

Dlaczego?
Ponieważ tylko taki angażuje całą twarz, pamiętaj, że prawdziwy uśmiech to uśmiech „z oczami”. Jeśli chciałbyś uśmiechać się częściej, nie tylko do innych ale również do siebie, to po prostu to rób! Wyobraź sobie jakąś sytuację, która Cię rozbawiał, taką, która spowodowała Twój szczery śmiech.
Uśmiech, śmiech przekładają się w prostej linii na poprawę nastroju. I jeszcze jedna ważna sprawa związana z uśmiechem! Podnosi on poziom samooceny i wydajemy się otoczeniu i milsi i atrakcyjniejsi 🙂
Do następnego uśmiechu!

#2 Pomagaj innym ludziom!

Co takiego jest w pomaganiu?
Pamiętaj, że robiąc coś nawet małego dla innej osoby pomagasz również sobie. Poprawiasz sobie nastrój, podnosisz własną samoocenę, możesz poczuć prawdziwą radość, zwłaszcza kiedy ktoś odwdzięcza się uśmiechem, podziękowaniem.
Pamiętaj, że nie myślę o tym aby pomagać finansowo ale aby coś po prostu zrobić dla drugiego człowieka.
Przecież to jest naprawdę proste 🙂

Pomaganie to jedna z najważniejszych zadań każdego człowieka – i nie polega tylko na tym aby wesprzeć pieniężnie osobę potrzebującą. Znacznie lepiej i bardziej poprawi nam nastrój jeżeli zrobimy to osobiście.
A pomaganiem może być też zwykły uśmiech do drugiej osoby który poprawi Tobie i jej nastrój.

#3 Postawa wdzięczności!

I wcale nie jest skomplikowaną sprawą nauczyć się takiej postawy. Wystarczy tylko zmienić sposób patrzenia na wszystko co jest na zewnątrz oraz na to co już posiadasz wewnątrz siebie; myślę tu nie tylko o Twoich doświadczeniach ale też umiejętnościach, zasobach, wiedzy, kwalifikacjach, mądrości życiowej a nawet trudnych chwilach czy porażkach.
To one wszystkie składają się na to kim dziś jesteś.
Właściwa postawa wdzięczności polega na tym, że patrzysz na dostatki a nie na braki.
Umiesz spojrzeć na to co już masz i okazujesz wdzięczność.

My ludzie, mamy taką dziwną przypadłość, że bardzo szybko zapominamy o tym co już osiągnęliśmy, nawet jeśli „to coś” było dla nas bardzo ważne to jakoś zapominamy o tym i wracamy nawykowo do dążenia do następnej „ważnej” rzeczy.
A gdy tak pielęgnować w sobie swoje dobre chwile i momenty, kiedy czuliśmy się wspaniałe sięgając po ten wymarzony i wypracowany sukces? Takie działanie powoduje, że w naszym mózgu zaczynają aktywować się te ścieżki neuronowe, które były aktywne podczas przyjemnego wydarzenia i … nasz humor ulega natychmiastowej poprawie 🙂

Fantastyczne? I do tego proste!

I jeszcze coś; wdzięczność oprócz tego że wzmacnia w nas szczęście, powoduje to że stajemy się bardziej optymistyczni, zdrowsi a nawet będziemy uprawiać więcej ćwiczeń.

„W dzisiejszym pośpiechu wszyscy za dużo myślimy, zbyt wiele szukamy i zapominamy o radości czystego Istnienia”
Eckhart Tolle

Jak najprościej praktykować postawę wdzięczności w życiu?

Zapisz codziennie wieczorem przynajmniej jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczny, jeśli chcesz to możesz zapisywać więcej, dzięki temu Twoja radość życia pojawi się szybciej. Zazwyczaj w krótkim czasie przy regularnym zapisywaniu okazuje się, że takich „fajnych” spraw w życiu mamy o wiele więcej niż jedną dziennie.

#4 Pisz o tym co jest dla Ciebie ważne i o tym co Cię martwi!

Czasem jest tak, że nie mamy takiej możliwości aby zwyczajnie pogadać z kimś o tym co zadziało się nieprzyjemnego lub trudnego w danym dniu.
A czasem po prostu nie chcemy innym zawracać głowy naszymi problemami.
I co wtedy? Nie zatrzymuj przykrych zdarzeń w swoich myślach. Podziel się swoimi emocjami, tym co dzieje się wewnątrz Ciebie z kartką papieru.
Brzmi dziwnie? Może, jednak pamiętaj, że dzielenie się tym co jest dla nas bolesne i trudne zazwyczaj pomaga nam poczuć się lepiej.

Potraktuj notatnik czy też dzienniczek jak najlepszego przyjaciela, który z spokojem i cierpliwością przyjmuje wszystkie Twoje żale, obawy, straszki i nie ocenia, nie krytykuje i zawsze ma dla Ciebie czas 🙂

Takie pisanie powoduje że nasze samopoczucie, fizyczne i psychiczne sie poprawia. Czujemy się lepiej sami ze sobą i przede wszystkim czujemy się szczęśliwsi. Co ważne, pisanie o bolesnych sprawach daje nam zrozumienie tego co się stało, i kiedy spojrzysz na swoje notatki może przynieść rozwiązanie problemu!

Próbujesz? To działa!

#5 Wyobraź sobie, że...

… dziś jest ten dzień gdzie spełniły się twoje wszystkie plany i zamierzenia, i jesteś dokładnie tym kim zawsze chciałeś być.

Jestem ciekawa czy próbowałaś/ próbowałeś kiedykolwiek wykonać to ćwiczenie w 100%. A może dopadła Cię wtedy panika, że tak naprawdę wiesz czego nie chcesz a to czego pragniesz jest trudne do wyrażenia?

Nie martw się tym! Jest takie powiedzenie, że nie od razu Kraków zbudowano i jest ono zupełnie prawdziwe. Wszystko co jest dla Ciebie nowe wymaga nauki i budowania krok po kroku.

Zacznij od mniejszych rzeczy. Wyobraź sobie na przykład jedną ze swoich najpiękniejszych chwil w życiu, taką którą pamiętasz do dzisiaj. Wystarczy, że będziesz wyobrażał sobie ten moment przez co najmniej minutę codziennie a odczujesz lepszy nastrój.

I zacznij ćwiczyć wyobrażanie sobie siebie takiego jakim zawsze chciałeś być … i działaj w tym kierunku.

Pamiętaj wyobraźnia podpowie Tobie co jest dla Ciebie najlepsze ale aby zmieniać swoje życie musisz jeszcze działać 🙂

#6 Prostuj plecy i mów o sobie ładnie!

Widzisz o tym, że postawa naszego ciała ma bardzo mocny na nasz umysł i nastrój?

W szkoleniach, które mają na celu szybkie wzmocnienie poczucia wartości przed np. ważnym spotkaniem, pokazuje się technikę „lwa przed lustrem”. Na czym to polega?
Przed trudnym zadaniem znajdujesz pomieszczenie z lustrem i stajesz przed nim prostując plecy i patrząc sobie z życzliwością w oczy. Podnosisz ręce do góry, zaciskasz pięści i delikatnie nimi potrząsasz w geście triumfu. Możesz też mówić do siebie miłe słowa; jesteś mądry, jesteś inteligentny, wierzę w Ciebie, wierzę w siebie. I to naprawdę pomaga na dany moment.

Proste plecy to sygnał otwartości, siły i mocy wewnętrznej. Natomiast, jeśli się garbimy i zamykamy postawę ciała to nie dosyć że będziemy w gorszym nastroju to również zadania których się podejmujemy pójdą nam gorzej.

Pomyśl o tym jak wygląda szczęśliwy i pewny siebie człowiek. Jaką ma sylwetkę, mimikę twarzy, co mówi swoim ciałem? Możesz sobie wyobrazić, że ktoś zgarbiony z smutkiem malującym się na twarzy jest osobą szczęśliwą? Chyba nie…
Warto zachowywać się tak jak ludzie szczęśliwi.
Warto też używać częściej pozytywnych słów kocha”, “lubi”, “podoba się”. I jeszcze jedna sprawa… Staraj się mówić trochę mniej o sobie, a trochę więcej o innych jako wspólnocie – stosuj MY.

Tak, to wszytko wpływa na nasz nastrój!

Czy można szczęście wypracować w minutę ?
Tak, można ale najlepiej robić to przynajmniej kilka minut dziennie.

Powodzenia i trzymam za Ciebie kciuki!

Chcesz mieć wpływ na swoje emocje?
Nauczyć się wyciszać myśli?
A może Twoim celem jest wprowadzenie pozytywnych zmian w życiu?
Otwórz drzwi do swojego rozwoju i zacznij zmianę już dziś!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *