Jak odnaleźć wewnętrzną równowagę?

#3 pierwsze kroki

Pierwsza i najważniejsza rzecz!
To co chcę Tobie zaproponować pozwoli przejąć kontrolę nad sytuacją!
To 3 proste kroki, które należy tylko wprowadzić w życie.
I to daje możliwość zapanowania nad tym co się wydarza!
A teraz do rzeczy, oto mój sposób jak szybko uspokoić siebie w stresowych sytuacjach w 3 krokach!

#1
Weź bardzo głęboki oddech i zrób głęboki wydech, poczuj, że masz serce, poczuj jego uderzenia i ponownie skup się na oddechu.

Teraz możesz już przejść do oddechu 3x5, czyli wdech, przytrzymanie powietrza i wydech – wszystkie te elementy - trwają 5 sekund.
Wdech – liczysz do 5-ciu. Przytrzymaj powietrze w płucach licząc do 5-ciu. I wydech również liczysz do 5-ciu.
Proste, prawda?
Powtórz ten oddech klika razy.
A jeśli umiesz oddychać przeponą to włącz ją do oddychania.

#2
Nie bierz do siebie tego co się właśnie wydarza.
Może jest to dziwne i trudne do wykonania ale spójrz na sytuację oczami obserwatora.
Tak jakbyś był kimś z zewnątrz, kimś kto obserwuje sytuację i wyciąga wnioski z tego co się dzieje.

Dlaczego tak?
Ponieważ stresujemy się wtedy kiedy nam na czymś zależy, dlatego też razem z stresem odczuwamy frustrację, złość, rozgoryczenie i to są takie emocje, które szybko „przejmują” nasz umysł i chcą się długo w nim gościć. Dlatego warto pamiętać, że w sytuacjach stresowych należy postawić granice emocjom.
I możesz to zrobić mówiąc np. do siebie „Teraz przeżywam złość, teraz przezywam bezsilność i wściekłość, ale te uczucia wkrótce miną. Przezywam te uczucia ale nimi nie jestem. Nie jestem złością, nie jestem bezsilnością, nie jestem frustracją. To tylko uczucia i emocje.”. I możesz się zdziwić ale te słowa działają. Działa uświadomienie sobie, ze nie jest się emocjom tylko posiada się emocje.

#3
Zapytaj sam siebie czy to co się właśnie wydarza będzie dla Ciebie również ważne i nadal się będziesz tym przejmować za rok?
Jeżeli odpowiadasz „nie” to oznacza tylko tyle, że zdarzenie jest nieprzyjemne ale nie jest ważne i nie ma dużego wpływu na Twoje ogólne poczucie własnej wartości i szczęśliwości.
I naprawdę zamiast stresować się i tracić energię można to zadanie czy problem zwyczajnie rozwiązać.

Proste, prawda?
Wydaje się nieskomplikowane, prawda?
I to jest tak naprawdę nieskomplikowane i łatwe do wprowadzenia w swoim życiu. Można powiedzieć, że tak łatwe, ze aż trudno uwierzyć, ze prawie nikt wcześniej nie wpadł na ten pomysł!

Sama również nie wpadłam na ten pomysł jednego wieczoru, to tak naprawdę moja kilkuletnia praca na samej sobie i sprawdzanie co działa, co jest lepsze i szybciej zostaje nauczone. Tak, ten proces powstawał codziennie jako moje własne doświadczenie przez prawie 4 lata. Może się wydawać, że 4 lata to bardzo długi okres, w czasie którego można wiele więcej sprawdzić czy potestować. Ale spójrz na to z innej strony. Moje 4 lata sprawdzania i testowania daje gwarancję, że to co proponuję jest pewne i bezpieczne. Twoje bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważna kwestią, jestem psychologiem więc moim powołaniem jest pomagać innym osobą i robię to metodami, które sama poznałam i wiem jak działają. Psychologia jest dla mnie skarbnica wiedzy a własne doświadczenie daje mi niebudzące wątpliwości dowody na działanie. I jeszcze trochę intuicji i całkiem sporo serca zaangażowanego w każde moje działanie.

To jest mój własny sposób na uspokojenie, stworzony przeze mnie, na mnie samej przetestowany i sprawdzony. Spróbuj zrobić najpierw tak jak mówię a potem możesz go dopasować do swojej sytuacji, potrzeb czy tez wyobraźni. Co ważne, takiej wiedzy nie znajdziesz w jednej książce. Połączyłam ze sobą wiele rzeczy tak aby spotęgować ich działanie i dodałam różne techniki aby metoda naprawdę działała z przyśpieszoną mocą! Tak, to praca z uczuciami i przekonaniami na własny temat połączona z technikami oddechowymi i relaksacyjnymi! Niektóre z tych technik zaczerpnęłam od zwierząt. Jesteś gotowy pomóc sobie? Jesteś gotowy na nową wiedzę?

Chcesz więcej wiedzy i ćwiczeń praktycznych?

Jeśli więc chcesz oswoić świat myśli i emocji oraz nauczyć się:
• przestać walczyć ze swoimi emocjami, a zacząć je traktować jak sojusznika
• korzystać z siły Twoich myśli, aby odzyskać równowagę,
• wyrażać i rozumieć siebie i swoje ciało
to skorzystaj z mojej propozycji i daj się zabrać w podróż do świata gdzie naprawdę możesz zrobić coś dla siebie, gdzie poczujesz, że ponownie jesteś Sobą!
Zapraszam Cię w podróż po moim autorskim mini kursie.
Dostęp znajdziesz tu:

Do usłyszenia, przytulam ciepło

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *